Купили житло вперше? Поверніть собі сплачений «пенсійний» збір.

Якщо ви купили квартиру за договором купівлі-продажу, то при укладенні такого договору ви сплачували 1% збору на обов’язкове пенсійне страхування від вартості покупки, зазначеної в договорі. Однак не кожен знає, що має право на повернення такого збору.

Так, відповідно до статті 9 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» громадяни, які придбавають житло вперше звільняються від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Однак, на сьогоднішній день в Україні відсутній правовий механізм перевірки інформації про факт придбання особою нерухомості вперше, а тому нотаріус відповідно до вимог законодавства не може посвідчити договір-купівлі продажу квартири без наявності документального підтвердження сплати вами такого збору.

Маємо трабл у законодавстві – один пункт звільняє від сплати збору, а інший не дає можливості нотаріусу посвідчити договір купівлі-продажу. Тому у такій ситуації ви вимушені спочатку сплатити «пенсійний» збір, а потім повертати його через суд.

Які документи необхідні для повернення «пенсійного» збору?

  1. Квитанція про сплату «пенсійного» збору. Якщо вона не зберіглася, її можна отримати у нотаріуса, який посвідчував договір купівлі-продажу квартири.
  2. Договору купівлі-продажу квартири.
  3. Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, яка слугує доказом, що житло придбане вами вперше. Таку довідку можливо отримати онлайн за цим посиланням https://kap.minjust.gov.ua/services, яка коштує 23 грн.

Які необхідно провести дії з повернення «пенсійного» збору?

  1. Звернутися з заявою про повернення помилково сплачених коштів до Пенсійного фонду, який добровільно кошти не повертає та відмовляє у задоволенні заяви. Така відмова є підставою для звернення до суду.
  2. Звернутися з позовною заявою до суду та просити суд визнати дії Пенсійного фонду незаконними, зобов’язати його сформувати та подати до органу Казначейства подання про повернення «пенсійного» збору. За подання позовної заяви до суду необхідно буде сплатити судовий збір, який на 01 листопада 2018 року становить 736,40 грн. Зверніть увагу, що до суду необхідно звернутися протягом 6 місяців з дати відмови.

Варто зазначити, що судова практика з цього питання є усталеною та суди становяться на бік платників збору. Тому відновлюйте ваші права та повертайте безпідставно сплачений «пенсійний» збір.

Якщо вам необхідна юридична допомога у поверненні «пенсійного» збору, зателефонуйте за номером +38 050 590 89 81. Адвокатське об’єднання «Гребенюк і Сюренко» з радістю допоможе вам та відповість на всі ваші запитання.